وزیر آموزش و پرورش«محمدحسین پورثانی» را به عنوان «سرپرست اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی» منصوب نمود

تاریخ : 7 فروردین 1402, 12:56 نویسنده : روابط‌عمومی بازدیدها : 155 نظرات : 0 موضوع : خبرها / گالری عکس / اسلایدر / خبر مهم / گام دوم در آیینه رسانه ها
به گزارش گروه آموزش و پرورش خبرگزاری فارس، طی حکمی از سوی یوسف نوری وزیر آموزش و پرورش، «محمدحسین پورثانی» به عنوان «سرپرست اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی» منصوب شد.
در متن این حکم آمده است: نظر به تجارب، تعهد و شایستگی ارزنده جنابعالی نسبت به سطوح مختلف مأموریت‌ها و رسالت‌های تربیتی وزارت آموزش و پرورش، به عنوان سرپرست اداره کل فرهنگی هنری، اردوها و فضای پرورشی منصوب می‌شوید.
امید است با توکل و استعانت از پیشگاه خداوند متعال، پیروی از منویات و مطالبات مقام معظم رهبری و پیگیری سیاست‌ها و برنامه‌های ابلاغی اینجانب، با رعایت اصول «عدالت محوری»، «انقلابی‌گری»، «مردم داری»، «پاک دستی»، «فساد ستیزی» و «قانون مداری» دولت مردمی موفق و مؤید باشید.
انتظار می‌رود ضمن در نظر داشتن مفاد بیانیه گام دوم، شرح وظایف اداره کل و اسناد تحولی آموزش و پرورش در پیگیری موارد ذیل با رویکرد تحولی، اهتمام و جدیت ویژه داشته باشید:
- تدوین برنامه‌های سالانه مبتنی بر عملکرد، نظارت و ارزیابی جامع و سیستمی بر برنامه‌ها با رویکرد تضمین کیفیت در جهت تحقق برنامه‌های توسعه و اهداف سند تحول بنیادین آموزش و پرورش.
- برنامه‌ریزی برای بهسازی و بهره‌برداری حداکثری از فضاهای پرورشی اردوگاه‌ها و کانون‌های فرهنگی تربیتی براساس اهداف تربیتی سند تحول بنیادین.
- تدوین و اجرای برنامه‌های فرهنگی- هنری پویا و بانشاط با رویکرد دینی و انقلابی به منظور پوشش حداکثری دانش آموزان.
- برنامه‌ریزی به منظور فراگیری فعالیت‌های پرورشی و تربیتی با حضور کلیه ارکان تربیتی و بهره‌گیری از ظرفیت‌های موجود در برنامه درسی و استفاده از ظرفیت مراکز رشد و فناوری‌های نوین در طراحی برنامه‌های فرهنگی، هنری و اردویی به منظور پوشش حداکثری دانش آموزان.
- تدوین شاخص‌های ارزیابی کیفی و اجرای طرح سنجش اثربخش فعالیت‌ها و برنامه‌ها و ارزیابی کیفی آنها.
- شناسایی و برقراری ارتباط مستمر و موثر با واحدهای متناظر استانی و نهادهای فرهنگی دولتی و بخش خصوصی در طراحی تدوین و اجرای برنامه‌های مشترک استانی، منطقه‌ای و متمرکز و استفاده حداکثری از ظرفیت‌های موجود.
- شناسایی و به کارگیری نیروهای کیفی و مناسب برای فضاهای پرورشی در سراسر کشور و ارتقا و اعتلای مستمر متناسب با وظایف.
توفیق روزافزون جناب‌عالی را در انجام وظایف محول از خداوند متعال مسالت دارم.
گفتنی است؛ حجت الاسلام پورثانی پیش از این مسؤولیت معاونت پرورشی و فرهنگی اداره کل خراسان رضوی را عهده دار بود.
عباس مهاجر هم که پیش از این مسؤولیت این اداره کل را بر عهده داشت به عنوان مشاور اجرایی معاون وزیر منصوب شد.نظر دهید :

نام شما :*
ایمیل شما :
نظر شما :
کد را وارد کنید : *
عکس خوانده نمی شود